• O mŕtvom mori

  Mŕtve more

  Jeho rozloha je 1 050 km² a je vôbec najnižšie položenou vodnou plochou na zemskom povrchu. Povrch jazera leží 392 metrov pod hladinou mora a jeho dno ďalších 398 metrov pod hladinou svetového oceánu. Nie je však len najnižšie položeným jazerom na Zemi, ale je aj najslanšie. Obyčajná morská voda obsahuje asi 35 promile soli (teda 3,5{0a1152d59422935ee77f705119365ed951c31769c16fbe4998a524863c549a5b}), no Mŕtve more jej obsahuje takmer 10 x toľko. Mŕtve more vzniklo v časti Veľkej priekopovej prepadliny El Ghor a tvorí obrovskú nádrž, v ktorej prúdi voda. Je zásobované najmä riekou Jordán, ktorá mu dodáva asi 80{0a1152d59422935ee77f705119365ed951c31769c16fbe4998a524863c549a5b} vody ale aj niekoľkými sladkovodnými prameňmi. Teplota vody je však tak vysoká, že takmer všetka voda, ktorá doň vteká z Jordánu (4-6,5 miliardy litrov denne), sa vyparí, čím sa more ďalej presáľa. Vody s vysokým obsahom solí a minerálov sa vlievajú do Mŕtveho mora z horských minerálnych prameňov. Následkom suchého púštneho ovzdušia je neustále odparovanie vody a koncentrácia solí a minerálov sa tak zvyšuje. Voda je sýtobelasá, veľmi pokojná a až taká nasýtená soľou, že sa v nej nedá plávať ani ponoriť. Ak sa chcete namočiť, musíte sa pomaličky zosúvať dozadu, kým neležíte celkom rovno. Na niektorých miestach na pobreží vytvorila morská voda nánosy bahna, ktoré má blahodarné účinky na ľudský organizmus. Čierne morské bahno je veľmi zvláštny produkt Mŕtveho mora. Obrovské množstvo jódu a brómu v bahne, vode a vzduchu pôsobí priaznivo na celý nervový systém. Síra a horčík pomáhajú liečiť kožné choroby a draslík pôsobí priaznivo na artritídu a reumu.

  O Mŕtvom mori koluje mnoho povestí. Podľa starých báji na dne jazera ležia zrúcaniny Sodomy a Gomory. Podľa Biblie tieto dve mestá spálil Boh, aby potrestal ich hriešnych obyvateľov. Iba Lót s rodinou smel opustiť mesto, no Lótova žena neposlúchla božie príkazy, obzrela sa dozadu a premenila sa na soľný stĺp.

  Čierne bahno z Mŕtveho mora

  Bahno z Mŕtveho mora efektívne čistí pokožku a odstraňuje odumreté bunky. Tento efekt zlepšuje schopnosť pokožky absorbovať vlhkosť a zanecháva ju tak pružnú, krásnu a zdravú. Používajú ho tínedžeri, ktorí majú problematickú pleť, väčšinou ho kombinujú s gélmi s obsahom aloe vera. Dámy používajú zábal z bahna proti celulitíde. Ženám, ktoré sú celý deň na nohách tiež pomáha uľaviť opuchy lýtok. Používa sa tiež vo vlasovej kozmetike, kde sa stará o pokožku hlavy, a tak predchádza tvorbe lupín. Prírodné bahno zvyšuje metabolizmus pokožky, pretože čistí jej póry a necháva pokožku voľne dýchať. Spomaľuje tak proces starnutia. Pokožka je žiarivá, čistá a ošetrená. Reumatikom a ľuďom trpiacich artritídou uľavuje od bolestí vďaka draslíku. Od ekzémov a rôznych iných kožných chorôb zase pomáha síra a horčík, ktoré sú bohato zastúpené nie len v bahne ale aj v soli

   

  bahno z Mrtveho mora

  Soľ do kúpeľa z Mŕtveho mora

  Na čo sa používa morská soľ?

  Morská soľ z Mŕtveho mora sa používa na upokojenie podráždenej pokožky, napríklad ako súčasť liečby psoriázy. Pacienti trpiaci psoriázou si pochvaľujú pobyty pri Mŕtvom mori, no po návrate sa často vrátia aj príznaky choroby. Jedným zo spôsobov, ako si udržať zlepšenie pokožky, je používať unikátne prípravky, ktoré obsahujú výťažky z Mŕtveho mora. Nie len obyčajnú kúpeľnú soľ alebo kúpeľné bahno, ale práve bahno a soľ z Mŕtveho mora.

  V západných krajinách dokonca fungujú kliniky, kde lekári umelo vytvárajú prostredie, ktoré pripomína práve pobrežie Mŕtveho mora. Okrem kúpeľa v soli a bahenných zábalov, vytvárajú tiež slnečné žiarenie podobné tomu, ktoré si môžete užiť na dovolenke v Izraeli.

  Druhým typom použitia je regenerácia unavených svalov. Tu pomáha kombinácia horúcej vody a rozpustenej morskej soli. Vo vani by ste mali vydržať aspoň 15 minút, aby si vaše telo oddýchlo a upokojilo sa. Rovnako unaveným nohám pomôže jednoduché namočenie nôh do soľného kúpeľa. Či už po náročnom dni alebo horskej túre.

  Koľko soli potrebujete dať do jednej vane?

  Závisí to podľa toho, načo ju používate. Ak si potrebujete oddýchnuť a kombinujete soľ aj s aromaterapiou bude vám stačiť jedna šálka. Ak používate soľ na liečebné účely, na jednu vaňu si doprajte aj 500g soli.

  Ako na to?

  Počas napúšťania vane postupne prisypávajte soľ do vody. Rozpustí sa tak rýchlejšie a efektívnejšie. Voda by mala byť dostatočne teplá, aby si telo oddýchlo. Kúpeľ by ste si mali užívať 10 až 20 minút. Po kúpeli vypusťte vodu z vane a opláchnite zvyšky soli z vašej pokožky a prípadný nános soli, ktorý ostal vo vani.

  Po kúpeli sa nakrémujte. Ak trpíte psoriázou natrite sa prostriedkom, ktorý proti nej používate. Nezabudnite pokožku hydratovať, po kúpeli je to rovnako dôležité ako krém po opaľovaní. Ochráni ju a zvláčni.

  Prečo je soľ z Mŕtveho mora iná ako klasická kúpeľná soľ?

  Obsahuje 26 minerálov hlavne horčík, vápnik, síru, bromid, jód, sodík, zinok a draslík. Všetky tieto minerály v sebe spájajú liečivú silu Mŕtveho mora a nenachádzajú sa len v soli.

  Soľ nájdete aj v našich peelingoch, ktoré prekrvia pokožku a vďaka pridaným olejom sa starajú aj o jej zvláčnenie. Minerály sa nachádzajú vo všetkých produktoch Mon Platin Dead Sea Mineral. Okrem toho Vám ručíme za autenticitu vyťažených minerálov nie len našim slovom, ale aj certifikátom originality priamo z výroby našich produktov, ktorá sa nachádza priamo v Izraeli, neďaleko pobrežia Mŕtveho mora.

  Mydlo a Mŕtve more

  Má výnimočné čistiace vlastnosti, bohatú penivosť a jemne odstraňuje nečistoty z pokožky. Pleť zanecháva s pocitom hydratácie, hebkosti a omladenia. Obohatené o upokojujúce aloe vera a esencie harmančeka. 

  Dámy ocenia najmä jeho čistiace a omladzujúce účinky. Tínedžerom s komplikovanou pleťou zas pomôže bojovať proti nedostatkom. Ale aj detičky ocenia jeho účinok. Upokojí a zahojí pokožku, keď sa prejavia ovčie kiahne alebo choroba ruky, nohy, ústa. Vďaka upokojujúcemu aloe vera sa pokožke uľaví aj od svrbenia a predídete tak pernamentným jazvám.

  Páni ocenia, že mydlo z mŕtveho mora ich pokožku nevysuší ale práve naopak. Hydratácia je jednou z jeho výhod oproti klasickým mydlám. Mužská farba mydla nevadí pánom pri umývaní, ako ich ružové alebo inak farebné varianty. Váš partner nebude nič namietať ani proti vôni mydla. Nie je vyslovene ženské, ani pánske. Vôňa je príjemná a unisexová.

  Všetky prípravky z Mŕtveho mora s obsahom bahna sú unikátne, pretože bahno ako také, je ingredienciou vzácnou a tisícky rokov starou. Minerály, ktoré sú nahromadené na jeho dne, obsahujú minerály a účinne látky v koncentrovanej forme. V takejto podobe sa vyskytujú len na jednom mieste na svete.

  Keď sa povie kozmetická veda, možno si predstavíte chladné prostredie, ktoré nemá s prírodou nič spoločné. Naše laboratória ale pracujú s darmi Mŕtveho mora v ich najčistejšej podobe a pomáhajú nám všetky účinné látky dodávať v takej kvalite, akú očakávate od značky Mon Platin a na akú ste zvyknutí. Samozrejme bez testovania na zvieratách, nebezpečných látok, parabénov a s ohľadom na prírodu.

   

  Chcem dostávať informácie o aktuálnych zľavách a ponukách.

  Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním, spracovaním a použitím vašich osobných údajov prostredníctvom tejto webovej stránky na marketingové účely.

  Registrácia


  Základné informácie
  Informácia- "nakupovať môžu len zákazníci po schválení administrátorom"

  Vaša adresa

  Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov prostredníctvom tejto webovej stránky.

  Prihlásenie