• Krásne vlasy aj v zime

  Ako sa správne postarať o svoje vlasy v zimnom období?

  Zabaľte si vlasy do hodvábnej šatky predtým, ako si na hlavu nasadíte čiapku. Každá z nás vie, že takto vlasy strácajú objem a tvar. Ak si chcete zachovať objem, opýtajte sa svojho kaderníka na púder na vlasy s efektom okamžitého objemu. Po príchode do práce alebo na stretnutie si do vlasov vstreknete púder, vlasy si prejdete prstami a objem sa vám vráti.

  Neumývajte si vlasy s horúcou vodou. Napriek tomu, že zimné obdobie láka do horúcej sprchy, dobre vyhriatej vane alebo do relaxačnej sauny, práve tieto príjemné procedúry oberajú naše vlásky o vlhkosť, tak potrebnú pre zachovanie ich lesku a pružnosti. Ak nie ste fanúšik otužovania, stačí, ak si vlasy opláchnete vlažnou vodou pri zmývaní šampónu.

  Používajte prípravky, ktoré obsahujú omega 3 a 6 mastné kyseliny . Napríklad prípravky na vlasy s obsahom čierneho kaviáru, ktorý tieto kyseliny obsahuje, sú skvelé na celosezónne udržiavanie vlasov. Udržiavajú ich zdravé, krásne a lesklé.

  Vyhnite sa používaniu šampónov s obsahom silikónov. Napriek tomu, že silikónové prípravky sú vynikajúce na starostlivosť o vlasy počas letného obdobia, v zime by vám narobili starosti. Kľúčovým pravidlom je, používať čo najmenej prípravkov, ktoré vlasy zaťažujú.

  Predíďte elektrizujúcim vlasom. Tie trápia všetky ženy. Hlavne pri zložení čiapky, nás často nepoteší záplava vo vzduchu plávajúcich vlasov. Skvelé na experiment z fyziky, ale nepríjemné počas chladných dní. Elektrizujúcim vlasom predídete používaním bezoplachových kondicionérov, kvalitných olejov na vlasy a pravidelnou starostlivosťou.

  Raz do týždňa si doprajte kvalitnú masku na vlasy. Vaše vlasy vám samé povedia, čo potrebujú. Cítite, že sú v zime suchšie a viac sa lámu? Použite vlasovú masku, ktorá je určená na hydratáciu a regeneráciu. Kvalitné prípravky nájdete vo vašom kaderníctve alebo v predajni s prírodnou kozmetikou. Odporúčame napríklad radu z mŕtveho mora, prírodnú kozmetiku obohatenú o bambucké maslo, med a výťažky z čierneho kaviáru.

  Umývajte si vlasy kvalitným šampónom. Ako sme už spomínali, v zime je lepšie umývanie vlasov obmedziť.  Ak máte problém s často sa mastiacimi vlasmi, opýtajte sa svojho kaderníka na kvalitnejší šampón. Určite ste si všimli, že po profesionálnej úprave, sa vlasy správajú úplne inak.

  Starajte sa o svoje končeky pravidelnou úpravou. V zime je dôležité nechať si vlasy podstrihovať častejšie. Mrazom poškodené končeky je lepšie odstrániť. Vlasy získajú nový look a vy sa budete znovu cítiť krásna.

  Problematické UV žiarenie.  V zime nám vlasy poškodzujú hlavne veci, ktoré nevidíme. Problém s UV žiarením, ktoré je počas zimných mesiacov silnejšie, vyriešite používaním vlasového séra. Vyberte si sérum podľa typu svojich vlasov.

  Pokiaľ je to možné obmedzte pravidelné vyrovnávanie žehličkami a kulmami.  Zakaždým, keď sa vlasy stretávajú s teplom v zimnom období, vysušuje ich to. Toto je zdrojom väčšiny problémov, ktoré v zime máme. Od elektrizujúcich vlasov až po ich fyzické poškodenie. Pokiaľ si rady užívate pocit krásne rovných vlasov, opýtajte sa svojho kaderníka na možnosti, ako si zachovať rovné vlasy, bez potreby každodenného vyrovnávania.

  Publikované: 31. 10. 2017

  Zdieľať príspevok

  Odporúčané články

  Neboli nájdené žiadne články!

  Chcem dostávať informácie o aktuálnych zľavách a ponukách.

  Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním, spracovaním a použitím vašich osobných údajov prostredníctvom tejto webovej stránky na marketingové účely.

  Registrácia


  Základné informácie
  Informácia- "nakupovať môžu len zákazníci po schválení administrátorom"

  Vaša adresa

  Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov prostredníctvom tejto webovej stránky.

  Prihlásenie